Nowe zajęcia – Plastyka dla smyka

dla Smyka

ciekawe techniki, usprawnianie rączek,

kształtowanie dobrych nawyków pracy

Nowa forma zajęć dla dzieci w wieku 4-6 lat.

• W tym wieku następuje ogromny skok w rozwoju sprawności manualnej u dzieci. Kształtują się również pierwsze przekonania na na temat swoich umiejętności i zdolności plastycznych i konstrukcyjnych. Niektóre z dzieci nabywają przeświadczenia, że “prace ręczne” dają przyjemność tworzenia i radość z jego efektów. Inne z kolei przekonują się, że ich sprawność i jakość wytworów są niedostateczne i zniechęcają się do aktywności plastycznej. Stawiamy sobie za cel “trafić” i do jednej i do drugiej grupy dzieci. Poprzez odpowiednie formułowanie zadań, ciekawe techniki i koncentrację na aktywności  twórczej chcemy umożliwiać z jednej strony rozwijanie zainteresowań a z drugiej przełamywanie oporów i niechęci.
  • Ważnym elementem zajęć jest nauka organizacji pracy, posługiwania się narzędziami i dbania o porządek w przyborach i materiałach, planowania etapów pracy. Czyli tzw. trening funkcji wykonawczych.
  • Zajęcia odbywają się w małych grupach, prowadzi je doświadczony pedagog:, nauczyciel wychowania przedszkolnego Katarzyna Golec. Osoba z pasją tworzenia „czegoś z niczego”. Program zajęć został stworzony na podstawie jej wieloletnich doświadczeń zawodowych i licznych kreatywnych kursów doskonalących.
  • Zajęcia odbywają się w cyklu  10 spotkań: koszt zajęć to 300 zł całość (w cenę wliczone są materiały do zajęć). Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się raz w tygodniu. Jest możliwość przyjścia na pierwsze zajęcia z cyklu (płatne 30 zł) i decyzji o uczestniczeniu w kursie po zajęciach.
  • Informacje i zapisy: tel. 608 259 183