Fabryka Zabawek – nowe zajęcia

fabryka

 

FABRYKA ZABAWEK

Program zajęć według autorskich scenariuszy Agnieszki Olszewskiej – psychologa i pedagoga.

Fabryka zabawek to nowa propozycja zajęć dla dzieci w wieku 4 lat.

Cykl obejmuje 10 zajęć konstrukcyjnych, podczas których dzieci poznają i utrwalają wiedzę na temat wybranych zagadnień oraz konstruują z pomocą edukatora własne zabawki. Poszczególne zajęcia składają się z dwóch części:

– edukacyjnej: podczas której dzieci poznają i utrwalają wiedzę na wybrany temat poprzez udział w zabawach, prezentacjach, poprzez działanie zgodnie z instrukcją, wzorem itp. 

– konstrukcyjnej: podczas której dzieci zmagają się z problemem skonstruowania rzeczy, która jednocześnie spełnia wyznaczone przez edukatora kryteria oraz ma cechy indywidualne w zależności od upodobań i możliwości dziecka.

Ważnym elementem zajęć jest nauka korzystania z różnych narzędzi takich jak: narzędzia do wycinania (nożyczki, nożyki, dziurkacze), narzędzia do łączenia (zszywacze, pistolet na klej, igły).

Poza walorami edukacyjnymi i doświadczalnymi ważnym atutem zajęć jest nauka zasad bezpieczeństwa, zachowania porządku i organizowania miejsca pracy (odkładanie narzędzi, sprzątanie na bieżąco, ekonomiczne wykorzystywanie materiałów itp.). Zajęcia prowadzone są w małych grupach przez doświadczonego edukatora.

Tematy zajęć to:

– dom, pojazd, KTOŚ do przytulania, klocki, książeczka, układanka, gra planszowa, instrument, teatrzyk kukiełkowy.

Koszt zajęć – 270 zł za cykl 10 zajęć, minimalna grupa – 4 os

Prowadzący: Marta Kalemba

Zapisy: tel. 533 504 483